ICQ RAJA newsletter broj 21

[Dej of d dej]

Nedjelja, 15.10.2000. (iako ga pisem u rani ponedjeljak)

[Novosti]

Dobili smo novu Missicu, nemam pojma kako se zove, ali i ne izgleda kao
najljepsa cura koju sam vidio.Kad malo bolje razmislim,
uopste ne izgleda kao lijepa cura :-)
Sinoc smo ja, uzo i sanjin (ne vjerujem da ih znate) otisli u K&B, diskoteku
na velikoj livadi, i ostali tamo do dobrih 4:00a...pa sam se stoga probudio
u danasnjih 17:00p, sto je rezultiralo da osim izlaska u grad nisam stigao
nista uciniti.Za one koji nisu nikada bili u stanovitom ka und beu, moram
napomenuti da mjesto izgleda kao tipicna b&h diskoteka...gomila ljudi koji
izgovaraju umlaute po defaultu (tm), imaju velika auta svjeze uvezena iz
njemacke i rezu vene kada dj pusti merlina i godinama.I da, srednji tonovi
ili nesto drugo je bilo tako lose modulisano da se muzika nije dala
prepoznati, a posljedice u vidu zujanja i zujanja ce se osjecati cijele
sedmice.

Danas smo ja i kolega Senad Uka odlucili napisati shareware programcic,
cijom prodajom planiramo zaraditi nekih 50.000$.Sta uraditi sa tih 50.000$ i
slicne prijedloge mozete nam slati na e-mail.

[Vedr of d dej]

Narandzasti dan!
Da pojasnim, to je dan kada sunce u svom zalasku oboji dan, nebo, zgrade,
sobe, prozore u narandzasto.Jedan od trenutaka koji vas uz prigodnu muziku u
backgroundu natjera da kazete "It's good to be alive".
Jesen at its best.

[Song of d dej]


U2, With or without you



See the stone set in your eyes
See the thorn twist in your side
I wait for you

Sleight of hand and twist of fate
On a bed of nails she makes me wait
And I wait without you

With or without you
With or without you

Through the storm we reach the shore
You give it all but I want more
And I'm waiting for you

With or without you
With or without you
I can't live
With or without you

And you give yourself away
And you give yourself away
And you give
And you give
And you give yourself away

My hands are tied
My body bruised, she's got me with
Nothing to win and
Nothing left to lose

And you give yourself away
And you give yourself away
And you give
And you give
And you give yourself away

With or without you
With or without you
I can't live
With or without you

With or without you
With or without you
I can't live
With or without you
With or without you


[Komadici poezije of d dej]

Ljubav (Branka Vujanovic)
----------

Soba.
Otvoren prozor.
I polumrak.
Dvoje.
Uvijek ista.
A tako nova.
Stujanja.

i nesto na slicnu (?) temu iz domace radionice

Ljubav?
----------

Pogledi...

moji usmjereni tebi
i tvoji usmjereni zidovima

da, tim obicnim
bijelim
glupim
nepomicnim
zidovima

I negdje
u mojoj glavi
u mom svemiru

Misao da to cinis namjerno

[Ivent of d dej]

Recimo da sutra pocinje skola.Iskreno saucesce svima koji su prva smjena :-)
Jos uvijek nisam procitao lektiru.Imam jos 12 sati (1:30am).

[Mudrosti of d dej]

Zasto je pile preslo cestu?

Konzervatizam: Nije trebalo ici bez roditelja! To je zato sto vise nema
zdravog odgoja, zato sto se opasno smanjuje znacaj porodice.Mladi imaju
previse sloboda, i evo sta se desava!
Bill Gates: M$ samo sto nije izbacio na trziste novi software Pile2000 koji
ne samo sto ce prelaziti ulice nego ce i da leze jaja
Captain James T Kirk (Star Trek): Da hrabro ode tamo gdje nijedno pile
nikada ranije nije krocilo!
Uciteljica: Da predje na drugu stranu
Jalija: Ma zaboli me!
Safic Esad: Ma vidi boga ti, to malo pile! Ono je imalo viziju, uzviseni
ideal....

[Vicevi of d dej]

- "Konobar, donesite mi aj bez limuna!"
Konobar:
- "Izvinite, nemamo limuna. Moe li bez neeg drugog?"


- Sta ostane od plavuse kad joj odsijeku sise?
- Fudo iz Seven Up-a !!!

[Cosak]

Prije nego sto pod svjetloscu svoje zute lampe i odsjaja sa monitora podjem
stvarati coskoidne misli milion tema mi proleti kroz glavu.A onda kroz maglu
cujem Senada Uku kako govori: "kvantitet, ne kvalitet! kvantitet!"
(zamislite ovdje background iz uvoda pjesme One, Metallica), i skontam kako
nemam volje niti zelje pisati duge recenice.

Prebacimo se za tren na ljubavna pisma.Na koliko nacina mozemo reci volim
te? Zelim te, Ti si moja princeza, Svijet bez tebe je dosadno i sivo mjesto,
Samo ti.I ljudi se iznova trude i trude da napisu nesto novo.Pogledajte
svoja ljubavna pisma.Pogledajte pisma vasih roditelja.Pisma vasih
prijatelja.Sva ona lice jedna na druga.Sva ona mogu se gotovo savrseno
svesti na jedan generalni sablon.

I sta sada upitat cete? Pa nije li malo glupo da osobama koje najvise
volimo, poturamo sablone i stvari koje mogu vidjeti svugdje i maltene sami
sebi napisati.Jos je davno jedan stari pjesnik kojeg sam nasao u skolskoj
citanci napisao (parafraziram)..."zasto da se dusa u rijeci mrvi / zar ti ne
mogu dusu u dusu pretociti".Cemu se truditi. Jos sam prije godinu ili vise,
sveo svoje volim te na obicno i kratko "v.t.".Jednostavno i kratko.Svaka
epska dopuna vrsi se u stvarnosti, a ne na papiru.

No, kada malo bolje razmislim, taj sablonizam je nesto sto nema veze samo sa
ljubavnim pismima.Koliko od vas nema slicne dane i noci kada izadje vani?
Jos je davno kolega Senad Uka napisao da je zivot u ovome gradu jednak
mrtvoj petlji u C++u

Stoga, POBUNITE SE !

Pobunite se protiv normi koje namece svijet oko vas

Obojite zidove vase sobe u plavo! Obucite ljubicasti sesir! Dobijte jedan
jer zelite znati kako to izgleda! Odvozite biciklom Zenica-Sarajevo! Skocite
padobranom iz aviona! Saznajte da je zivot nesto vise od gomile dana kojih
se ne sjecate jer lice jedan na drugi.






Vecerasnji newsletter potpisuje: Esad Hajdarevic


